TERBİYE İŞLETMESİ


2013 Yılında Terbiye İşletmemiz Tüm Testleri ile Faliyet Alanında Gerekli Çalışmalarına Başlamıştır.

İşletmemizde pamuk ve pamuk karışımı kumaşlar düz boyalı, ipliği boyalı ve optik beyaz olarak çalışılıyor. Bunlara mekanik olarak liza, şardon, kalender efektleri veriliyor.

Kimyasal olarak da easy-care, top easy-care aprelerin yanında, yumuşak tuşeler, silikon tuşeler, su geçirmez, koku absorbe eden, fresh kokulu, anti-bakteriyel gibi özel apreler uygulanabilir.Ekip Olarak Çalışıyoruz.

Bobin Boya

BOBİNBOYA İŞLETMESİ


Bez Tekstil iplik boya işletmesi 2004 yılı Şubat ayında, Denizli’ nin Acıpayam ilçesi, Yassıhüyük kasabasında 5.000 m2 kapalı alana sahip işletmemizde gelişen teknolojinin iplik boyamadaki güncel eğilimlerine uygun üretimi bünyesinde oluşturmuştur. 4 Ton/Gün ile üretime başlayan firmamız, 2006 yılı başında makine parkuruna yatırım yapmış, SSM aktarma makineleri ile FONG’S boyama kazanlarını üretime dahil ederek kapasitesini yaklaşık 10 Ton/Gün e çıkarmıştır. 6/1 Ne ile 100/1 Ne arasında pamuk ve pamuk karışımlı iplikler, pamuk lycra (core yarn), viskon, keten ipliklerin Reaktif ve İndanthren boyamaları, polyester elyaf çeşitlerinde Dispers boyamaları yapılmaktadır. GOTS standardı gereklerine uygun olarak sertifika sahibi olan işletmemizde organik pamuk ipliği boyama faaliyetimiz de vardır. İplik boya işletmemizde hem kendi dokuma işletmemizin boyalı iplik ihtiyacı karşılanmakta hem de fason iplik boyama ve mamul boyalı iplik satışı yapılmaktadır. Renk laboratuarımızda günde ortalama 100 yeni renk çalışılmaktadır. İplik Boya işletmemiz sadece üretim, teknik ve kapasite açısından gelişmeye bağlı olmayıp, aynı zamanda müşteri memnuniyetine odaklı hizmet anlayışını hayata geçirmeyle mümkün olacağı inancındadır. Hizmet verdiği alanda kalitede sürekliliği prensip olarak benimsemiş firmamız verdiği hizmette hatasız çalışmayı ve müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Çevreye olan duyarlılığımız sonucunda iplik boya işletmemiz kurulmasıyla aynı anda devreye alınan fiziksel ve biyolojik artıma tesisine sahiptir.

Sistemli Çalışmaktayız.

DOKUMA İŞLETMESİ


Bez Tekstil dokuma işletmesi 1992 yılı Ekim ayında, Denizli’ nin Merkez ilçesinde kurulmuştur. 30.000 m2 arazi üzerinde 7.500 m2 kapalı alana sahip üretim tesisimizde teknolojinin de takibi ile makine parkı sürekli yenilenip, geliştirilerek kaliteye hitap eden üretim gerçekleştirilmektedir. Tamamı son model makinelerden oluşan üretim işletmemizde,

720 ve 800 bobin kapasiteli 2 adet 2007 model Benninger konik çözgü makinesi,

Çift tekneli ve 20 levent kapasiteli 2007 model Benninger Haşıl makinesi,

1 adet 2010 model Staubli Delta 110 tahar makinesi,

1 adet 2007 model CCİ hand-loom makinesi,

1 adet 2005 model KarlMayer numune çözgü makinesi,

1 adet 2003 model Schlafhorst kuru proses aktarma makinesi,

1 adet 2005 model Kaji numune bobin haşıllama makinesi,

Picanol Gammax 2004 model 42 adet,

Picanol Gammax 2007 model 20 adet,

Picanol Optimax 2008 model 8 adet

Picanol Optimax 2010 model 14 adet dokuma tezgahından oluşan Dokuma işletmemiz; çift leventli, 24 çerçeve, 12 atkı rengine kadar çalışabilen, Picanol dokuma tezgahlarımız 190 cm ve 220 cm endedir.Bu son derece yeni makine parkuru ile deneyimli personel kadrosunu bünyesinde birleştiren dokuma işletmemiz ipliği boyalı gömleklik kumaş üretmenin gerektirdiği tüm esneklik ve hızlı üretim şartlarına sahip olarak termininde ve kaliteli üretim ilkeleri ile müşterilerimize hizmet vermektedir.Kumaş kalite kontrolleri %100 kontrol edilir. Ham kumaş kontrol ve mamul kumaş kontrol olarak ürün müşteriye 1. kalite olarak sunulur. Kumaş kalite biriminde 5 adet kontrol makinesi mevcuttur. Iskarta kumaşların bekletildiği kırmızı red alanı ile 1. kalite kumaşlara karışması, sevki önlenir.Her top barkot sistemi ile izlenerek, kumaş deponun düzeni sağlanır. Her top üzerinde izlenebilirlik etiketleri bulunur.Müşterilerimize daha iyi hizmet vermek, koleksiyon ve üretim öncesi numune üretimi ile, tasarımın üretim öncesi değerlendirmesini yaparak en iyiyi yakalamak adına hand-loom çalışması yapılmaktadır. Hand-loom hizmeti isterlerse müşterilerimize de verilmektedir Müşterilerimizin numune ihtiyacına hizmet vermeye devam ediyoruz. Numune makinemiz Min. 7 mt ve katları kapasitededir.

Copyright © 2017 • BEZ TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.  

EN   

ANASAYFA ÜRÜNLERİMİZ HABERLER KURUMSAL İLETİŞİM